Surprise Me!
Page 2 Search Results For:

Mundur

TJAHJO KUMOLO MUNDUR JADI MENDAGRI TERKAIT BANYAKNYA KEPALA DAERAH KENA OTT KPK

Menteri Dalam Negeri Tjahjo Kumolo menyatakan siap mundur dari jabatannya terkait banyaknya kepala daerah yang ditangkap OTT KPK karena tersangkut ...

2017-09-17 03:16 10,401 YouTube

[TUTORIAL/CARA] PARKIR MUNDUR

QUMMAS NAZIQ HOME PRODUCTION merupakan channel asli yang dimiliki Qummas Naziq Yustiary sebagai wadah berbagi tutorial, kegiatan sehari-hari, ...

2016-12-14 03:00 79,498 YouTube

Cara Parkir Mundur

Dapatkan Artikel dan tips tentang otomotif klik http://www.montirpro.com/ Teknik parkir mundur.

2015-09-30 02:38 281,670 YouTube

ZHP na co dzień - MUNDUR

http://wedrownikiem-byc.blog.pl/

2014-08-26 03:46 13,217 YouTube

CLS Mundur Dari IBL Siapa Yang Salah?

CLS Knights Surabaya mengejutkan dunia basket IBL dengan mengundurkan diri setelah tidak mau merubah status yayasan menjadi PT. Saya mendapatkan ...

2017-08-03 14:49 22,945 YouTube

Fraksi Demokrat Sambut Positif Keinginan Ruhut Mundur dari DPR

Anggota DPR dari Fraksi Demokrat Benny K Harman menyambut positif keinginan Ruhut Sitompul mundur sebagai anggota DPR. Official Website: http://beritasatu.tv Facebook.com/BeritaSatuTV Youtube.com/BeritaSatu @BeritaSatuTV...

2016-10-28 01:58 7 Dailymotion

WOW !!!!! Aksi panggung dari artis dangdut koplo Maju Mundur Cantik

Musik Dangdut Koplo merupakan aksi panggung artis cantik dengan goyangan yang sangat menggiurkan...

2016-10-24 03:58 91 Dailymotion

SMP Goyang Maju Mundur Cantik Bikin Naik Tegang

SMP Goyang Maju Mundur Cantik Bikin Naik Tegang...

2016-01-17 01:01 138 Dailymotion

Report TV - Rama: Jo votimit elektronik! I mundur numërimi elektronik por ka probleme

TIRANE-Sot në parlament, kryeministri Edi Rama është ndalur në një prej kërkesave të opozitës, atë të zgjedhjeve me proces elektronik.Duke përjashtuar votimin elektronik, Rama i mëshoi fazës tjetër që vijon pas votimit, numërimi elektronik.Ai ka kujtuar projektin pilot në vitin 2013, Rama tha se dhe mund të zbatohet, por pa përjashtuar dhe faktin se mund të dështojë. Ai solli një sërë shembujsh me vende nga bota, ndërsa theksoi se kërkesa e PD për votim elektronik ës...

2017-06-03 02:31 0 Dailymotion

Report TV - Rama: Jo votimit elektronik! I mundur numërimi elektronik por ka probleme

TIRANE-Kryeministri Edi Rama ka qëndruar në një prej kërkesave të opozitës, atë të zgjedhjeve me proces elektronik.Duke përjashtuar votimin elektronik, Rama u ndal tek pjesa tjetër që vijon pas votimit, numërimi elektronik.Ai ka kujtuar projektin pilot në vitin 2013, Rama tha se dhe mund të zbatohet, por pa përjashtuar dhe faktin se mund të dështojë. Ai solli një sërë shembujsh me vende nga bota, ndërsa theksoi se kërkesa e PD për votim elektronik është përqeshur dhe n...

2017-06-03 03:02 0 Dailymotion